• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

мобилни процесори

  1. DelphiUser

    Snapdragon, Kirin, Exynos, Аpple Ax

    Како што видов немаме тема за мобилни процесори каде што може да ги постираме новостите и споредбите на истите. Прва порака: новиот 855 на Qualcomm Snapdragon 855 ветува 5G, in screen fingerprint sensor и дo 30% поголема ефикасност (трајност) на батерија. Snapdragon 855 Gives a Big Boost to...
На врв Дно