• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mobilen

 1. olikomerc

  NOV Samsung A41

  Се продава НОВ Samsung Galaxy A41 земен денес од Телеком со 2 години гаранција. Цена фиксно: 12.000 денари.
 2. olikomerc

  J5 2016 перфектен како НОВ комплетно пакување

  Продавам Samsung Galaxy J5 2016 црна боја, Dual SIM некодиран купен од Нептун, со комплет пакување оригинална кутија, полнач, кабел, слушалки, фискална и гаранција (помината). Телефонот е како НОВ, перфектно сочуван, користен лично од мене, никогаш не паднат, во оригинална самсунг wallet...
 3. olikomerc

  Продадено Нов XIAOMI REDMI NOTE 7 64/4

  Продавам нов неотпакуван XIAOMI REDMI NOTE 7 64/4 плава боја со 24 месеци гаранција. Цена: 220 евра.
 4. Mao

  Xiaomi Redmi 6A

  Prodavam Xiaomi Redmi 6A 16GB kupen vo septemvri od VIP, go zemav zasto mi sleduvase, i od togas ne e koristen ni 2 casa efektivno. Ima garancija 2 godini. Crna boja. Cenata e 6000 mkd.
 5. Глупав

  NFC Writer

  Барам инфо за квалитетна NFC апликација... Нешто прабарував ама не ми фатија око тие неколку што ги гледав... Колку опфаќа повеќе сетинзи на телефонот толку подобро... Ако има некој искуство нека сподели...
На врв Дно