• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mkfail

  1. B

    Знае ли некој зошто сајтот на СПУКМ е на бугарски?

    Случано приметив дека веб сајтот на Студентскиот парламент при УКИМ е исклучиво со бугарска содржина: Spukm.org.mk – Студентски Блог - Парламент на Университет св. Кирил и Методи. България - Македония Знае ли некој што се случува? Edit: Гледам доменот е регистриран од страна на бугарска фирма...
На врв Дно