• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mixed reallity

  1. Boldozer

    Lenovo Explorer: Mixed Reality Headset

    Работен месец дена, состојбата е скоро иста како што е купен, самошто тригерот на десниот контролер(тој што се користи нон-стоп) малце почна да шкрипи пробав да го подотворам за да го подмачкам ама немав алат и баталив за да не ја уништам пластиката. Го продавам пошто сакам да земем odyssey...
На врв Дно