• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

miui

 1. Глупав

  Проценка Xiaomi Mi 9 SE (Special Second Edition) 6/64

  GSM Arena Spec Android Version 10 MIUI 12.0.4 Global Stable Слики може во ПП за посериозни пошто е стакло (цело време со силиконска како и заштитно од спреде) NOTE: после соодветна проценка можеби ќе иде на продажба...
 2. the_maker

  MIUI - OS за Mi телефоните - генерална тема

  Здраво дечки, се надевам и по некоја девојка, доста од членовите бараа да се отвори уште една дедицирана тема за OS-от на Mi паметните телефони, како и за системските надградби за него. So here we go, ќе почнам со новиот денешен Weekly (Beta) Build, кој веќе е готов. Немам привилегии за го...
На врв Дно