• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

miracast

  1. Глупав

    Miracast поврзување

    Имам ТВ што подржува Miracast. Воедно имам и Intel куќиште со Win 10 што подршува WiDi протокол, Единствено ми е потребно некој компонент (преферирам USB иако не исклучувам ни PCIe) бидејќи со сегашниот PCI Wireless адаптер на PC не најдов решение да го поврзам телевизорот. Некои препораки за...
На врв Дно