• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mining

 1. goranzoran

  Продавам мајнинг риг 6xGPU 8GB 181Mh/s ETH

  2x Asus rog strix radeon rx 580 8gb gddr5 Samsung меморија 4x Sapphire nitro+ rx 580 8GB ddr5 Hynix меморија Напојување Cooler Master V1000 има останато гаранција од сетек. Матична Biostar H81A Рам 4GB Процесор G3260 SSD Kingston 120GB OS windows 10 enterprise x64 Цена 1200 евра
 2. DeepImpact

  Продажба, набавка на асиц минери

  Продажба на нови и половни асиц минери С17, С9, Т17, М21с Цените се менуваат од ден во ден за подетални инфо можам секој што е заинтерсиран да го информирам Опција е со достава без царина цена и втора опција со достава и царина. За лагер достапни веднаш има с9
 3. DeepImpact

  Prodavam polovni antmineri (Bitmain)

  Prodavam polovni antmineri s9 13.5 ths i 14ths so psu Ima poveke parcinja dostapni na lager, cena 500 eur od parce
 4. BlackOuttheWoRlD

  Помош околу риг и графичка

  Здраво другари Планирам да земам 4-5 графички rx580 8gb за риг,ASUS ROG STRIX Z270E GAMING матична,Master Vanguard V series 1000W 80 Plus... Дали ќе се исплати да си го вратам профитот? бидејќи незнам колку струја треба да платам месечно и колку профит ќе имам. Ги имам пробано графичките,другари...
 5. DeepImpact

  Prodavam ASIC mineri z9 mini

  Prodavam ASIC mineri Z9 mini Polovni 7 komada ima Parce 550 eu
 6. DeepImpact

  prodavam novi graficki karti

  Gigabyte PCX AORUS GeForce RTX 2080 Ti XTREME 11GB GDDR6 3xHDMI/3xDP USB TypeC DX12 RGB WINDFORCE 3X 78889 mkd ili po dogovor Gigabyte PCX GeForce RTX 2080 Ti Gaming OC 11GB GDDR6 HDMI/3xDP USB Type-C DX12 RGB WINDFORCE 3X 76889 mkd ili po dogovor Gigabyte PCX GeForce RTX 2080 Ti TURBO 11GB...
 7. DeepImpact

  Распродажба на ригови

  4 Riga xfx 570 4gb so po 6 gpu na rig, sekoj so 1000 w psu. Cena po rig 599 eu ili po dogovor. Rig 4x sapphire nitro rx480 4gb i 1x asus strix rx480 8gb kompleten so 5 gpu za 599 evra ili dogovor. Rig 5x asus rx470 4gb i 1x sapphire pulse rx480 4gb i 2x radeon rx480 8gb kompletwn so 8 gpu za...
 8. Skorp

  Проценка Продавам 2x ATI Radeon 470/4GB (Mining Edition)

  Продавам 2 графички картички ATI Radeon Sapphire 470/4gb (mining edition) користени 4 месеци за mining. Картичките се исчистени и во одлична состојба. Контакт: 071273139 - Филип
 9. StefAngel

  Продавам mining rigs

  Продавам 4х мајнинг риг 1х8 AMD mix 4xx/5xx со перфоманси од 240-242mh и потрошувачка од 1080вати Цена 2500 еу 1х8 Nvidia 1060 6gb 182mhs/192sols BTG Цена 2500 еу 1х8 Nvidia 1060 3gb 150mhs/180 solls BTG цена 2300 ЕУ 1х6 Nvidia 1060 3gb 120 mhs/ 140 solls BTG цена 1900 ЕУ 1х2 rx 470+380 4гб 108...
 10. Speedy

  Користена графичка за BitMining??

  Значи вака има еден дечко продава графички користени за BitMining незнам колку точно време али кажа ги купел у 2014та година и сакав да зеам една али полека полека сватив дека мајнинг ја користи графичката на 100тка не и дава да дише 24/7 па сакав да се посоветувам со вас дечки дали вреди да...
На врв Дно