• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

мини пц

 1. Alek7

  Каде може да се најде мини сушара за алишта

  Здраво дечки, Барам мини сушара за алишта. Дали некој знае каде се продават мини сушари за алишта? Бидејќи сум ограничен со простор, барам мини сушара за алишта која би ја сместил во просторот помеѓу машината за перење алишта и бојлерот. Не можам да идам со сушара од 7 kg која е висока околу 85...
 2. BuuGz

  Мини ПЦ конфигурација

  Поздрав луѓе Вака сега, во последно време многу ме заинтересираа овие ASUS Gaming PC ROG конфигурации во Сетек, и како што можам да видам за моите потреби (медиа центар/ гаминг на Ниво на конзола кое што по спецификациите би се споредиле со PS4/XBONE) би било доволно , и плус малецки и тивки...
На врв Дно