Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

mini-pc

 1. rippermkd

  Продадено Mini ITX config

  i5 8500 16gb ram 2 razlicni plocki edna SP 2666mhz druga gskill 2800mhz (moze i 2x8gb kingston 3200mhz +1000mkd) asus ROG STRIX Z370i Gaming SAPPHIRE RX 560 2gb deepcool napojuvanje DA500 (2 meseci koristeno) 120GB M.2 SATA toshiba 250GB M.2 NVME SAMSUNG 500GB HDD (ili 2TB po zelba so doplata)...
 2. petre.dimov

  Купувам / Препорака за mini-pc (i7, Ryzen 7, 16GB, 512GB SSD)

  Како што гласи насловот, дали некој има за продавање mini-pc. Ќе се користи во главно за програмирање, ми треба барем i7 процесор (>= 4 cores), >=16GB рам и >= 500GB SSD (NVme). Нешто налик на ова: Mini PC PN50 | Mini PCs | ASUS Global или ова: AsRock DeskMini A300 Series Исто така може и...
На врв Дно