• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

minecraft

  1. gokica

    Java Minecraft na Win 10

    Се извинувам за нубско прашање но немам време да пробувам, инсталирам и сл. На почетокот Minecraft (JAVA) не работеше на Win 10. Дали денес има измени? Ме прашува пријател кој на детенцето сака да му инсталира 10-ка. Благодарам.
На врв Дно