• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

miktrotik

  1. smole

    Мислење околу дизајн на мрежа

    Ситуацијате е следна: Рутер Mikrotik RB2011 (во него влага оптика) мрежата се користи за уреди да се врзуваат на Интернет на мрежата има DVR кој има отворени порти кон Интернет за да може да се пристапува кон него од WAN (истово може да се реши и со VPN но сега за сега не е потребно). Се...
На врв Дно