• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

микротик

 1. BlackOuttheWoRlD

  Избор на Микротик

  Здраво може совет,сум на план сум да земам еден микротик од бугарија. еве вакво сакам 2.4гхз да биде со повеќе дби,ќе се користи за слиент и ап. Ќе се користи за камери и нет. (900-1км).
 2. DrMTR

  Продавам нов MikroTik RB750Gr3

  Како што гласи насловот продавам нов Mikrotik Routerboard Rb750Gr3 нов во кутија топтан. Рутерот е донесен од странство, има гаранција од една година стандардна, но важи само за таму од каде што е купен. * Напомена: Рутерот е жичен рутер без Wi-Fi на него ! Еве цена ориентационо како се движи...
На врв Дно