Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

midjourney

  1. ContentBot

    Коj ги поседува правата за сликите генерирани од вештачка интелигенција?

    Сервисот им гарантира на своите корисници дека можат да ја користат секоја содржина, имаат право да ја комерцијализираат, репродуцираат, продаваат, заработуваат. Сепак авторските права за сликите се во сопственост на Open AI...
На врв Дно