Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

microsoft

 1. ContentBot

  Нови откази во ИТ индустријата: Google отпушти 12.000 вработени, Salesforce 8.000, IBM 3.900, SAP 3.000…

  Microsoft, Salesforce, SAP, IBM и Google последниве десет дена најавија дека ќе мораат да го намалат бројот на вработени. Компаниите ќе отпуштат поголем број на вработени, од 12.000 во Google, до 3.000 во IBM, а причината за ова е забавениот раст, непродуктивноста и економските случувања...
 2. Mechanic

  Сертификати за Data Analyst

  Дали некој од вас ги има полагано тестовите од Мајкрософт за Data Analyst и тие на Tableau: 70-779 20779: Analyzing Data with Excel and Essential Statistics for Data Analysis using Excel 70-778 20778: Analyzing Data with Power BI DP-100T01 DP-100T01: Designing and Implementing a Data Science...
 3. gorgekara

  Microsoft Surface Go или алтернатива

  Здраво Ме интересира дали продава некој во Македонија Surface Go таблет/лаптоп и дали имате предлог за алтернатива (може да има и друг оперативен систем).
 4. NecrotoX

  Нова категорија на лаптоп

  "Always Connected PC's" - нова категорија на лаптопи од Microsoft во соработка со Qualcomm која што беше презентирана денес. Се работи за уреди со Snapdragon процесори кои што возат Windows 10 и се постојано уклучени, исто како телефони и таблети. Батеријата ќе држи над 20 часа, што е повеќе од...
 5. Dace23432

  E3 2017

  Еве тема за дискусија за сите новитети што ќе бидат претставени на овогодинешниот Е3 саем во Лос Анџелес кој се одржува наредниот месец од 06.13 до 06.15 како официјални дати но ќе има настани и пред тоа. За сите оние кои не знаат што претставува овој саем за гејминг индустријата еве едно кратко...
 6. HumantMagician

  Microsoft Lumia 640

  Го користев овој телефон се до пред некое време кога падна и се оштети touch-от, а дисплејот се уште си е стакло, меѓутоа морам да го заменам целосно. Во последниве два месеци активно барам целосно нов дисплеј, но не успешно. Ги посетив сите можни страни и активни форуми, никако да успеам да...
 7. HumantMagician

  Microsoft Lumia 950

  Јас сум прилично нов на форумов, па сакав да слушнам мислење околу купување на нов телефон. Морам да напоменам дека сум фан на Microsoft и дека користам веќе една година Lumia 640 и сум презадоволен. Сакам да го сменам со Lumia 950, па се обратив прво во Телеком, но цената е превисока - 36 990...
На врв Дно