Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

microsoft teams

  1. algebra97

    Microsoft Teams на ubuntu 18.04

    Планирам во скоро време да се префрлам на ubuntu 18.04 ама зависен сум од Microsoft Teams пошто таму најчесто имам состаноци and stuff like that. Ме интересира, доколку некој има користено, дали е се океј со MSTeams на ubuntu 18.04? На интернет читав некаде дека не може да се споделува екран па...
На врв Дно