• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

micro usb

  1. spiritBreaker

    Full Size USB на таблет

    Здраво дечки, дали знае некој кај можам да најдам таблет шо наместо micro usb има full size usb приклучок или ги има и двата (micro usb и full size usb)? гледав од овие асус трансформериве, ама на сите нив мораш да ставиш докот за тастатурата па после да користиш usb стикче.
На врв Дно