• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

micro usb male

  1. joki89

    микро усб конектор машки

    Здраво дечки, итно ми е потребен машки микро УСБ конектор како на слика подоле да го искористам за лемење на плочка за полнач на навигација со тмц антена. Кај може да се најде, некој да продава? Однапред благодарам, Поздрав Јовица
На врв Дно