• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

micro sd

 1. JasSum

  Samsung EVO Plus U3 - 64GB

  Продавам нова, неотворена микро сд картичка. Samsung EVO Plus U3 - 64GB читање/запишување - 100/60мб/с 1200 денари
 2. Стефан_Т

  SD card Декрипција и читање на фајлови

  Имам микро СД картичка која што ја користев во Самсунг С4ка и после некое време мислев дека ми прегорела картичката, апликациите во телефонот што ми беа на мемориска беа со празни иконки, и ми ги немаше фајловите. Нема што не пробав.... немаше. Сега си купив хвавеј п10 лајт и по скрос случајност...
На врв Дно