• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

miband

 1. Глупав

  Продадено MiBand 2 со две резервни ракавици

  700 мкд фиксно... Моментално ракавицата е во Скопје и единствена маана и е тоа дека има мала луминисценција на дневна светлина. Има проширени функционалности со дополнителна апликација.
 2. Глупав

  Телефон без NFC со Mi Smart Band со NFC за безконтактно плакање

  Меркам понов модел на поеконимична варијатна на телефон без NFC (се надевам и дека наскоро ќе се добие Android 10 на него). Исто така од одредени причини сакам да имам безконтактно плаќање на него, па меркам и Mi Smart Банд 4 NFC верзија, (меѓу другото и поради следење на sleep cycle). Дали е...
На врв Дно