• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mi 9t pro

  1. gremlin

    Redmi K20 Pro 8/128

    Телефонот е купен Јули 2019 и набавен е директно од кина преку @DonFrozex . Моделот е црн (M1903F11A) со конфигурација 8/128. Доаѓа со оригинална кутија, fast charger, оригинална црна маска и имам плус и Nillkin Nature TPU. Телефонот е кинески модел но јас му имам ставено xiaomi.eu rom и е на...
На врв Дно