• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mhz

  1. BlackOuttheWoRlD

    Каква разлика има на mhz во рамот и како работи тоа?

    Здраво другари Каква разлика има на рамот со mhz,пр. ако ставам на лаптоп 1600mhz ddr3 ram,а имал 1330mhz,како може да работи матичната,да си ја намали брзината mhzза да работи??
На врв Дно