Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ментално здравје

  1. ContentBot

    Е-болести и ефекти на технологијата врз физичкото и менталното здравје, дел еден

    Со модерното време доаѓаат и модерни болести. Технологијата се има интегрирано во нашите животи до тој степен да се бришат границите за умерено користење. Како резултат, се создаваат нездрави навики кои, доколку продолжат со екстремно негување, резултираат со огромни последици по физичкото и...
На врв Дно