• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mendo

  1. M

    Помош за задачи од Mendo C++

    Здраво како нов ученик и почетник во светот на програмирањето се спремам за малку покомпетивен дел во светот на Мендо,решив две но закочив на трите потешки,дали може некој од вас да ме упати или барем ако ги имате решавано да ми пратите решенија за да повежбам малку од нив. (Ke бидат прикачени...
На врв Дно