• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

мемориска картичка

 1. NecrotoX

  Хиероглифи на мемориска картичка

  На картичка која што се користи за снимање со камера во кола одеднаш кога ја ставив во PC се појавија фајлови и фолдери со хиероглифи и нормално изгубив многу снимки. На картичката првично имаше само 3 фолдери, во кои се зачувуваат снимки во .mov формат. Сите овие фолдери и некакви системски...
 2. S

  УСБ мемориски уреди / картички

  Земав УСБ SanDisk Ultra 32gb. Пробав да префрам филм 2-3 гб и 1/3 од податоците ги префрла со скоро 40мб/с и нагло паќа на 12 мб/с и тера до крај така. Префрлам од ссд, така да не е до него. Нормално е да се дешава, да го враќам или?
На врв Дно