• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

memorija

 1. cgfreak

  G.SKILL TridentX 4GB DDR3 2400MHz CL10 1.65V

  Всушност се работи за сет 2x4GB, ама едната плочка има некој проблем и никако не успеав да ја проработам и затоа таа оди како дефект. Другата работи одлично и на 1600MHz кај мене со Auto сетинзи и на 2400MHz со X.M.P. Цена: 1200ден.
 2. cgfreak

  Продадено 16GB (2x8GB) SODIMM DDR3L - 1600MHz 1.35V

  Денес извадени заради надградба. Работат одлично, без никакви проблеми досега. Цена: 1x8GB: 1800ден. 2x8GB: 3500ден.
 3. JasSum

  Проценка Рам за лаптоп

  Продавам неколку плочки рам M471B5273DH0-CH9 - Samsung 4GB DDR3-1333 SODIMM PC3 10600 M471B5273DH0-CK0 - Samsung 4GB DDR3 PC3-12800 1600MHz 204-Pin SODIMM Samsung 1GB 2RX16 PC2 -6400S-666-12-A3 Nanya NT512T64UH8B0FN-3C SoDimm 512MB PC-5300 Non ECC 667Mhz hynix 1gb 2rx16 pc2-5300s-555-12...
 4. RagingDemon

  RAM 16GB (2x8) G.Skill TridentZ RGB 3200MHz DDR4, Ryzen компатибилни

  Продавам 16GB (2x8) DDR4 RAM меморија G.Skill TridentZ RGB 3200MHz. Рамот е практично нов, купен е од странство и е користен околу 3 месеци на Ryzen машина. Се продава поради апгрејд. Може праќање по карго. Без замени. 6900 ден.
На врв Дно