Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

megathirio

  1. Snaga

    Конечно нов PC

    Конечнооооо играм сВе на ултра! :) Старото PC од 2014 година: Intel i5 4690k Nvidia 960 STRIX 8GB DDR3 Почнав да работам од дома, отварам многу табови на chrome, PC-то се кочеше, рестарт од време на време, почнав и да гејмам повеќе зашо нели поише време сум дома али слаба конфигурација и треба...
На врв Дно