Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

media

  1. astojkovski

    Домашен Медиа Сервер

    Здраво дечки. Имам во план да спремам домашен медиа сервер. Од него ќе се бара да може да стрима два PLEX излези во 1080p или 1 во 4к во исто време. Телевизорот е поврзан со Xiaomi Android Top Box, така што во овој случај серверот би бил само Data Streamer, не би го користел за видео излез во...
На врв Дно