• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mbu

  1. c0mrade

    Проценка AsRock H110M-DGS и Intel G4400 LGA-1151

    Здраво дечки, Пред да одат на продажба би ве замолил за проценка на следниве делови ASRock > H110M-DGS Intel® Pentium® Processor G4400 (3M Cache, 3.30 GHz) Product Specifications Купени од Нексио пред ~2 години, процесорот има гаранција до 21.11.2019 а матичната само што и истече Малку се...
На врв Дно