• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

maximus formula

  1. Zabegann

    Матична плоча, дали вреди да се чува???

    Ми се наоѓа една матична плоча MAXIMUS FORMULA II еве линк до неа https://www.asus.com/Motherboards/MAXIMUS_II_FORMULA/overview/ Прашањето ми е дали ваква матична вреди да се чува бидејќи веќе имаме понови процесори и матични, а ова е веќе застарена матична. Морам да напоменам дека досега не...
На врв Дно