• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

матична плоча за мајнинг

  1. Garfield'

    Разлика меѓу две матични за мајнинг

    Здраво другари Сум заинтересиран за една матична од овие две,али незнам која подобро ќе ме служи. ASUS H370 Mining Master или MSI B360-F PRO ? постои разлика на првата матична h370 не требаат ризери си има усб,но дали е добро оваа или лошо е? на втората матична b360f pro,нема усб портови како...
На врв Дно