• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mathematica

  1. spiritBreaker

    Купено Платена помош/изработка на проект за Mathematica

    Здраво на сите, потребно е следното да се направи со математика ( Wolfram Mathematica: Modern Technical Computing ): - да се постави веб страна (моментално се користи noip subdomain, овозможен пристап преку dmz на рутерот до виртуелна машина каде е поставен xampp сервер, и инсталирана...
На врв Дно