Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

машинско учење

  1. U

    tldr агрегатор на вести

    Здраво на сите! Јас и колеги на факултет работиме на малку поинаков агрегатор на вести. Се работи за вебсајт каде се прикажуваат вестите според популарност и од нив се извлекуваат најбитните 3 реченици со помош на разни алгоритми на машинско учење. Се работи за react.js фронтенд со flask бекенд...
На врв Дно