• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

маркетинг

 1. BlazhoSGM

  Каде може да се најдат маркетинг таленти?

  Моментално барам луѓе кои се добри во Маркетинг- Контент и Социал Медиа промоција плус SEO,PPC ...Каде би можел да ги побарам тие луѓе и стапам во контакт со нив. Побарав низ Фиверр и Легиит но од Македонија има многу малку. Да не се дружат по други форуми или пак други фрееленсинг платформи...
 2. Scofield

  Маркетинг стратегија за веб-страна

  Здраво, нов сум на овој форум. -->Ако мислите дека темава е веќе почната на друг линк, слободно пишете - ќе ја избришам. <-- Имам веб-сајт и го водам околу 10 месеци. Се работи за WordPress сајт за забава, квизови, малку култура и нешто новости(немам политика). Маркетингот главно ми е преку Фејс...
 3. S

  Монетизација на Македонски веб портал

  Дечки разгледав и по другите тема но сите се за монетизација на јутуб канал, не најдов некоја за монетизација на веб портал со Македонска содржина. Па ајде предложете нешто, дали сте имале искуство со "adnow" или слични како нив. Иначе се работи за почетен веб сајт со 4000-5000 посети дневно од...
 4. elena27

  Промоција на веб страна

  Здраво дечки, Имам една веб страна, нова е, ја пуштив пред една недела. Првата реклама ми беше во Дневник, Вест и во Утрински весник. Имам и фб страна. Праќам емаилови по компании и потенцијални клиенти. Имате ли некој совет, што друго би можела да искористам за да ја зголемам посетуваноста и...
На врв Дно