• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

malware

 1. N

  Локален проблем или вметнато во сајтовите ?

  Гуглам "Дојран фестивал", ги отворам двана линка и скоро веднаш бев редиректиран на еден .tk потоа на друг сомнителен subdomain каде го има она "you won something" шит. Повторив постапка на виртуелна, се реплицираше проблемот. А немаше проблем со било кој друг сајт што го отворив од дотичниот...
 2. Lokvan

  OSArmor, од NoVirusThanks

  Би сакал да укажам на постоењето на едно интересно парче freeware софтвер наречено OSArmor, од NoVirusThanks. Prevent Malware and Ransomware with OSArmor | NoVirusThanks Тоа што го работи програмот, според авторот е: „The Anti-Exploit module accurately monitors child processes executed from...
На врв Дно