• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

malware

 1. N

  Локален проблем или вметнато во сајтовите ?

  Гуглам "Дојран фестивал", ги отворам двана линка и скоро веднаш бев редиректиран на еден .tk потоа на друг сомнителен subdomain каде го има она "you won something" шит. Повторив постапка на виртуелна, се реплицираше проблемот. А немаше проблем со било кој друг сајт што го отворив од дотичниот...
 2. Lokvan

  OSArmor, од NoVirusThanks

  Би сакал да укажам на постоењето на едно интересно парче freeware софтвер наречено OSArmor, од NoVirusThanks. Prevent Malware and Ransomware with OSArmor | NoVirusThanks Тоа што го работи програмот, според авторот е: „The Anti-Exploit module accurately monitors child processes executed from...
На врв Дно