• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

македонска игра

  1. NecrotoX

    Odium: To the Core

    Odium: To the Core е игра развивана од македонското студио Dark-1. Се работи за игра во која играчот треба да "лебди" низ нивоата преполни со препреки и стапици кои се активираат или менуваат во синхронизација со ритамот и музиката во играта. Како и повеќето игри од овој тип, контролите се многу...
На врв Дно