Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

makedonija

 1. B

  Најквалитетна програма за ИТ во Македонија

  Можете ли да ми кажете кои се топ 3 или топ 5 (па и топ 10; само да се некако рангирани) институции, во смисла на универзитет/академија (Меѓународен Балк. Универзитет/Семос Академија), во Македонија за изучување на ИТ гранки? Еве, ќе набројам неколку што сум читал од нашиве, па некој шо повеќе...
 2. Marouuu

  Amazon Affiliate прашање

  Пробувам да отворам affiliate на Amazon ама имам проблем со верификација на индентитет. Кога стигам до чекорот со телефонскиот повик каде треба да внесам пин, повикот не го добивам. Чекам едно 2-3 мин. додека на екранот не се појави фејл порака. Пробано од два различни телефони, два различни...
 3. hemicharot

  Портабл ЦД Плејер

  Онака од чиста љубопитност, има негде у мк портабл цд плеери, нешо вакво?
 4. V

  Македонски Хостинг

  Предложете македонски веб хостинг со машини во Македонија.
На врв Дно