• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

@mainboard

  1. borcep

    Продадено Продавам делови од конфигурација

    Се продаваат следните делови од конфигурацијата 1. Матична плоча Asus H97-Pro Gamer комплетна со кутија, IO shield. -3300ден 2. Рам меморија Kingston HyperX Fury 16GB 2x8GB на 1600MHz се продаваат само комплет. -4800ден 3. Куќиште NZXT S340 бело/страничен прозорец. -2500ден Деловите се во...
На врв Дно