Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

mac os

 1. Mac mini (2018)‎ 3.6GHZ,4C,I3,256GB SSD,32 GB 2667 MHz DDR4

  Mac mini (2018)‎ 3.6GHZ,4C,I3,256GB SSD,32 GB 2667 MHz DDR4

  Се продава Mac mini (2018) (Small Desktop Computer), погоден за канцелариско работење и истиот е користен за такви потреби. Перфектно сочуван, надограден со 32GB рам меморија, и гаранција до 04.12.2023 година. Повеќе податоци за конфигурацијата во прилог: Processor 4-Core 3.6GHz quad-core...
 2. Miki98

  Thinkpad најдобр лаптоп за користење и останато и инсталирање Mac os

  Здраво Ја отварам темата за лаптопи thinkpad дали старите генерации подржуваат uefi ? Сакам да инсталирам mac os и Windows dual boot или на два диска на различно место,дали некој досега имал mac os на лаптопот со windows? Денешните лаптопи се уште се подобри,дали има во Македонија за thinkpad...
На врв Дно