Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

lossless

 1. D

  Apple music за Windows

  Дали за стриминг на lossless аудио (Apple music) мора да биди строго преку apple music app ? Пошто гледам на iTunes за Windows нема опција lossless, само sample rate и BPS, а apple music за Windows нема...
 2. Глупав

  Музика Музика славен да бидам

  Знам дека за некое време и ние ќе станиме ко оние странцине и дека најверојатно ќе слушаме преку Spotify или Google Play или Deezer или нешто слично ама сепак сакам да си имам offline архива... па ме интересира каде можам да најдам некоја lossless FLAC формат на Македонска Музика... друго...
На врв Дно