• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

livestream

 1. lazar.nikolov

  Сетап со Mirrorless камера за Live Streaming на Twitch

  Здраво екипа! Пробувам да направам сетап за стримање на Twitch и неможам баш да ги најдам сите компоненти што ќе ми требаат. Се мислам да земам Canon M50, ама од друга страна незнам кај да најдам dummy батерија адаптер за постојано напојување и HDMI Capture Card. Има некој искуство со правење...
 2. Mario Markovski

  Twitch Streaming

  Pobarav po forumov no ne najdov nikade, pa me interesirashe da prasham. Ima li lugje od nashava scena so se zanimavaat so strimanje na twitch? I ako znaete nekoj slobodno kazete. Da napravime nash community.
 3. The_Red_Owl

  Livestream од PS1?

  Би сакал да правам лајвстрим од PS1 ама проблемот е у тоа шо незнам како да го повржам со PC, знам дека има поскапи рекордери и лајвстриминг картици као Elgato али не сум заинтересиран да фрлам толку пари на таква картица глеав нешо по Ebay и Aliex Easycap работи на усб 2.0 ама проблемот е у тоа...
 4. A

  Видео Конференција

  Здраво Дечки, Ќе ве замолам совет околу камери и аудио системи за конференција.Вака, сакам наскоро да направам livestream или пак да одржам конференција преку skypе и други апликации. Имам училница околку 20-25 метри квадратни (20 столици-ученици). CAM1 сакам мене да ме снима. CAM2 студентите...
На врв Дно