Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

личник

  1. D

    Крипто Личник - LCNK

    На 7 август низ македонските медиуми излезе веста дека Вевчани доби своја крипто-валута наречена Крипто Личник, која името го добива по локалната “валута” вевчански личник Крипто Личник - LCNK е всушност токен базиран на ETH кој функционира и се извршува со помош на паметен договор (Smart...
На врв Дно