• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

lga775

 1. rippermkd

  Купено Lga 775 ploca i ram

  kako sto veli naslovot, imam potreba od DDR2 ram (4gb) i ploca lga 775 koja poddzuva 4 jadreni procesori core2quad
 2. Zabegann

  X5450 LGA 711 to LGA 755 проблем при инсталација

  Неодамна купив X5450 од чичко Али со SLBBE Core stepping, и пробав да го инсталирам на матичната плоча која ја имам FOXXCON P35A-S (http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=motherboard&U=en-us0000318) Исто така направив абдејт на БИОС, пробав и со вметнување на XEON Microcode и пак не...
На врв Дно