Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

lga2011-3

  1. Нема Слика

    Intel Core i7 5820k (15M Cache, up to 3.60 GHz)

    Продавам половен процесор Core i7 5820k. Уредот е 100% исправен, се продава бидејќи ја продадов матичната плоча. Total Cores: 6 Total Threads: 12 Processor Base Frequency: 3.30 GHz Max Turbo Frequency: 3.60 GHz Cache: 15 MB Intel Smart Cache Lithography 22 nm TDP: 140 W Socket Supported...
На врв Дно