• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

lga1151

  1. RagingDemon

    Gigabyte GA-Z270-Gaming K3 LGA1151 + CPU Intel G3930 Kaby + 4GB RAM

    Продавам матична плоча Gigabyte GA-Z270-Gaming K3 сокет LGA 1151 без I/O shield тенекијата, заедно со процесор Intel G3930 Kaby Lake + 4GB RAM меморија Adata DDR4 2400MHz. Деловите се во одлична состојба, купени се пред некое време од член на форумов, ама поради промена на планот преминав на...
На врв Дно