• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

lga 1155

 1. RagingDemon

  Матична Gigabyte GA-H77M-D3H LGA 1155 + CPU Intel Core i5 2300, 8GB DDR3 1600 Corsair Vengeance RAM

  Продавам: Матична плоча Gigabyte GA-H77M-D3H Rev 1.1 LGA 1155 + процесор Intel Core i5 2300 + Генеричкиот 115Х кулер - 4999 ден РАМ меморија 8GB (2x4) Corsair Vengeance DDR3 1600MHz CL9 - 2999 ден Деловите се со истечена гаранција (за рамот не сум сигурен, али секако е купен во америките така...
 2. IcePick

  Купувам матична 1155

  Како што гласи насловот барам матична lga1155, ќе се користи со i5 2400 значи некоја обична не ми треба за overclock. Предност имаат плочите со 4+ usb портови и hdmi приклучок.
На врв Дно