• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

леново

 1. smole

  Office лаптоп

  Големина на екран: 15.6" Намена: Word, Excel, Web browsing Буџет: ~50.000 ден макс. Потреба: Удобна тастатура OS: Не мора да дојде со лаптопот Поради доброто искуство со Lenovo T480 првенствено сум за Леново (lenovoonline, Inet), иако ги разгледував и Dell (Макпетрол, Ланком) и НР (Неоком)...
 2. Tomislav96

  Купувам полнач Lenovo/ThinkPad, 20V со широко крукче пин

  Купувам полнач за лаптоп, ThinkPad, со конектор како на сликата подоле,20V а може и 60 и 90 ватен. Може и оргинален и заменски (доколку цената е соодветна). Понудете. Доколку знаете каде има инаку, да си купам сам, од маркет, предложете. Сетек и Анхоч немаат проверено.
 3. SpiritBond

  Лаптоп Lenovo V330 15"

  Продавам перфектно сочуван, без знаци на користење Lenovo V330 15" со преостаната гаранција до 10.9.2020, купен од Динамит. Спесификации на лаптопот: CPU: 8th Generation Intel® Core™ i5-8250U 4c/4t RAM: 2x4 GB DDR4 2400 Mhz GPU: AMD Radeon™ 530 2 GB GDDR5 VRAM Screen: 15" FHD (1920 x 1080)...
 4. smole

  Совет за купување лаптоп

  Планирам да купам Lenovo T480 од англискиот Lenovo сајт со следниве спецификации: i5-8250u Win 10 Home 14" FHD IPS 250 nit 16GB ram NFC chip Backlit keyboard - English Euro 512GB SSD PCIe OPAL2.0 M.2 2280 Front 3Cell battery Rear 3 cell battery 65W AC adapter (usb type C) Intel Dual Band...
На врв Дно