• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

лемење

 1. bokiscout

  [услуга / позајмица] Лемење пинови на Arduino Mini Pro

  Дома немам лемалка а ми треба да залемам неколку пинови на Arduino Mini Pro. Се наоѓам во Скопје, Буњаковец.
 2. E

  Промена на конектри на матична

  Имам прашање за дали има некое место во Скопје кое знаете да прави Micro Soldering. Потребно ми е затоа што имам 2 конектори од матична плоча на iPod Classic кои треба да се заменат.
На врв Дно