• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

legion y530

  1. -Ata-

    LENOVO Y530

    Продавам лаптоп LENOVO Y530 Lenovo Legion Y530 Gaming Laptop 15.6 inch, 1920 x 1080 px, 60 Hz, IPS, non-touch, matte Intel Coffee Lake Core i7-8750H CPU Intel HD 630 + Nvidia GTX 1050 Ti 4GB 16 GB DDR4 (2x DIMMs) 256GB M.2 + 1 TB 7200 rpm HDD (2.5″) 3 x USB-A 3.1, 1x USB-C 3.1, HDMI 2.0...
На врв Дно