• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

led cube

  1. V

    Led Cube 4x4x4 - Arduino

    дали некој има правено 4x4x4 лед коцка, пошто имам намера да правам па да знам дали имам да се консултирам со некој, и на истипов пост ќе напраам how to туториал за истово
На врв Дно