• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

lease

  1. philldm

    DHCP IP Lease

    Здраво. Кога пц-то ќе се приклучи на струја, NIC-от почнува да трепка и без да се вклучи компјутерот да работи. Дали периодот на lease од страна на DHCP серверот ќе истече и ќе додели нова IP адреса доколку пц-то не се вклучи воопшто за времетраењето на lease периодот (но е штекнато во струја...
На врв Дно